bakanlık Ünye Afiş 2013

ÜNYE TURİZME HAZIRLANIYOR

Ana Sayfa » Eğitim » ÜNYE TURİZME HAZIRLANIYOR
Paylaş
Tarih : 05 Kasım 2013 - 20:00


Ünye Belediyesi, bu yılda Halk Eğitim Merkezi, Turizm İşletmecileri Derneği ve Tarih Araştırma Grubu işbirliği ile Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu’nu başlatarak, eğitim kurslarına ara vermeden devam ediyor.

Ünye Belediyesi, bu yılda Halk Eğitim Merkezi, Turizm İşletmecileri Derneği ve Tarih Araştırma Grubu işbirliği ile  Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu’nu başlatarak, eğitim kurslarına ara vermeden devam ediyor.

İkincisi düzenlenen kurs, geçen yıl Mart ve Nisan aylarında yapılmıştı. Kursa  Fatsa’dan da 12 kursiyerin katılması ile birlikte 34 kursiyer sertifika almıştı. Kırsal Turizm etkinlikleri kursuna yoğun talep gelmesi üzerine ikincisi açılan kursa 80 kişi kayıt yaptırdı.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu konu ile alakalı, “Ünye Belediyesi olarak bu güne kadar İlçemizi daha iyi yaşanabilir bir şehir haline getirmek için yürüttüğümüz şehircilik hizmetlerinin yanı sıra, eğitim, sağlık, kültür gibi alanlarda ortaya çıkan ihtiyaçları ve talepleri karşılamak, bu alanlarda görülen eksiklik ve noksanları gidermek için de gereken çalışmaları yapmaya gayret ettik. Eğitim programlarını gerçekleştirmek üzere kurmuş olduğumuz ÜNMEK vasıtası ile değişik kurum ve kuruluşların da katkıları ile çeşitli dallarda çok faydalı kurslar düzenledik.” Dedi.

            “Çevre ilçelerden talep görmesi bizi mutlu etmiştir"

2. kursa katılan kursiyer sayısının daha fazla olduğunu belirten Başkan Arpacıoğlu, “Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu, ilçemizdeki tarihi ve turistik  mekânlarımızın öğrenilmesi,  tanıtılması  ve korunmasına yönelik çalışmaları arttırmak ve pekiştirmek amacıyla açılmıştır. Ayrıca bu sertifikaya sahip olanlar turizmle ilgili kırsal kalkınma programlarından yararlanabileceklerdir. Bu ay itibarıyla da halkımız ve turizm işletmecilerimizden gelen talepler doğrultusunda 2. Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursumuzu başlattık. Kursumuza 17’si Fatsa’dan olmak üzere 80 kursiyerimiz  başvurmuştur. çevre ilçelerden talep gelmesi de bizi mutlu etmiştir. Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri yapılacak olan kursumuzun toplam süresi  88 saattir. 31 Ekim Perşembe günü başlayan  kursumuz, 19 Aralık Perşembe günü sona erecektir.” Dedi.

“TURİZM HEDEFLERİMİZE BİRAZ DAHA YAKLAŞMAKTAYIZ”

“Ünye’miz  turizm  potansiyeli yüksek bir şehirdir. Bir çok medeniyete beşiklik etmiş, kültürel mirasa sahip doğal güzellikleriyle deniz ve ormanın bir arada bulunduğu cennetten bir köşedir. İlçemizin tanıtılması, turizm etkinliklerinin arttırılması, geliştirilmesi için belediyemiz her türlü desteğe hazırdır. Kurslarla ve diğer faaliyetlerimizle turizm hedeflerimize biraz daha yaklaşmaktayız.” Şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak Sondakika

SPONSOR REKLAMLAR

bakanlık Ünye Afiş 2013

BENZER HABERLER

YUH…
YUH…

BUNA NE YAZILACAK BİR HABER METNİ VAR , NE DE YORUM YAPILACAK BİR DURUM VAR; DESEK DE YİNE DE YAZMADAN GEÇEMİYORUZ. BUNA NE YAZILACAK BİR

Birincilerden Kaymakam’a Ziyaret
Birincilerden Kaymakam’a Ziyaret

Ünye Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Basketbol ve Voleybol Takımları, bölge müsabakalarında birinci olarak Türkiye müsabakalarına katılmaya hak

Vali BALKANLIOĞLU; ”Eğitimde Kurumlar  Kaliteyle Rekabet Etm..
Vali BALKANLIOĞLU; ”Eğitimde Kurumlar Kaliteyle Rekabet Etm..

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Ordu Uğur Hazırlık Lisesi Yöneticileri Vali İrfan BALKANLIOĞLU’nu makamında ziyaret etti. Ordu